Czy deski elewacyjne można kłaść bezpośrednio na styropian?

Deski elewacyjne to materiały wykończeniowe, które stosuje się przede wszystkim w celu uatrakcyjnienia wyglądu zewnętrznego różnych budynków. Możemy je znaleźć w wielu ciekawych kolorach i wzorach - doskonale prezentują się jako wykończenia fasad, czy po prostu jako dekoracja. Co warto o nich wiedzieć? Czy deski elewacyjne można kłaść bezpośrednio na styropian? Sprawdź to!

Czym są deski elewacyjne?


Wiele osób jest zdania, że bardzo ciężko jest odróżnić imitację deski elewacyjnej od naturalnego drewna. Imitacja deski elewacyjnej jest wykonana z niezwykle mocnego styropianu, dzięki czemu bez najmniejszego problemu może je przycinać - niepotrzebne są do tego specjalistyczne narzędzia. Rdzeń okładziny pokrywa specjalna masa szpachlowa - to właśnie ona sprawia, że drewniane deski prezentują się fantastycznie!

Dlaczego warto zdecydować się na imitację deski elewacyjnej? Istnieje wiele powodów - jednym z nich jest to, że nie wymagają one żadnej impregnacji. Poza tym są one odporne na korozję biologiczną, są lekkie, elastyczne i łatwe w montażu.

Jak zamontować deski elewacyjne?

Montaż drewnopochodnych okładzin elewacyjnych nie należy do trudnych zadań. Montuje je się bezpośrednio do ściany otynkowanej - na przykład tynkiem cienkowarstwowym. Zanim jednak przystąpimy do montażu, musimy się upewnić, że podłoże jest odpowiednio przygotowane, czyli zwarte, suche i dokładnie wyczyszczone z możliwego pyłu i kurzu.

Do przyklejenia okładziny elewacyjnej z imitacji deski nie potrzebujemy wielu produktów. Wystarczy zwyczajny klej mineralny do styropianu, który należy umieścić na całej powierzchni dekoracji. Oprócz tego będziemy potrzebować poziomicę, pacę zębatą, piłę, papier ścierny i masę szpachlową.

Gdzie można kupić panele elewacyjne drewnopochodne?

Wbrew pozorom na rynku działa wiele firm zajmujących się sprzedażą paneli elewacyjnych drewnopochodnych. Jedną z nich jest nasze przedsiębiorstwo - ASCOM z Puszczy Mariańskiej. Oprócz tego w naszej ofercie znajdują się wszelkiego rodzaju akcesoria (np. lakiery) niezbędne do montażu paneli elewacyjnych, jak i panele do wnętrz pod ogrzewanie podłogowe. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Wróć