Cover Image

Z czego są wykonywane drewnopodobne panele elewacyjne?

Drewnopodobne panele elewacyjne to doskonała alternatywa dla naturalnego drewna. Wyróżniają się bardzo dobrymi właściwościami, zapewniają trwałość i łatwość montażu. Stanowią imitację deski drewnianej zarówno pod względem kolorystyki, jak i struktury, dlatego też spełniają oczekiwania również pod względem estetycznym. Z czego wykonywane są drewnopodobne panele elewacyjne?

Więcej

Cover Image

Jak właściwie zaizolować ościeża i nadproża okienne?

Nieodpowiednia termoizolacja stolarki okiennej to jedna z przyczyn niekontrolowanej ucieczki z ciepła z domu, czego konsekwencją jest nie tylko obniżenie komfortu cieplnego, ale i strata pieniędzy. W tym wpisie podpowiadamy, jak prawidłowo zaizolować ościeża i nadproża okienne.

Więcej

Cover Image

Montaż drewnopodobnych paneli elewacyjnych - krok po kroku

Wykończenie budynku wiąże się z koniecznością podjęcia wielu decyzji. Wybierając różne rozwiązania, warto mieć na uwadze zarówno ich funkcjonalność, jak i estetykę budynku. Jedną z ostatnich prac, które należy wykonać, jest elewacja budynku. To właśnie ten element kształtuje ostateczny wygląd budynku. Elewacja powinna być trwała i odporna na działanie warunków atmosferycznych oraz pasować do obiektu. Jedną z ciekawszych form elewacji jest montaż drewnopodobnych paneli elewacyjnych. Jak przebiega ich montaż?

Więcej

Cover Image

Jak wykonać izolację termiczną loggii balkonowej?

Loggia balkonowa to ciekawy element architektoniczny. Od balkonu różni się tym, że znajduje się w strukturze budynku. Stanowi wnękę, która od pozostałych pomieszczeń oddzielona jest najczęściej ścianą z oknami, drzwiami balkonowymi lub nowoczesnym przeszkleniem. Można w niej zaaranżować dodatkowe wnętrze spełniające różne funkcje, np. ogród zimowy. Loggia wymaga jednak odpowiedniego docieplenia, gdyż tylko dzięki temu będzie można komfortowo ją użytkować o każdej porze roku. Więcej na ten temat w dalszej części naszego wpisu.

Więcej

Cover Image

Jak uzyskać efekt naturalnego drewna na elewacji?

Drewno jest pięknym materiałem do wykorzystania w budowie czy stworzenia elewacji w domu, nadaje ciepły, unikatowy charakter. Jednak jego wykorzystanie wiąże się z dużymi kosztami.

Więcej

Cover Image

Główne zalety styropianu grafitowego. Oto one

Tym, co jest niezbędne w każdym budynku, z punktu widzenia jego domowników, a przekładające się na komfort użytkowania obiektu jest izolacja termiczna.

Więcej