Cover Image

Jak uzyskać efekt naturalnego drewna na elewacji?

Drewno jest pięknym materiałem do wykorzystania w budowie czy stworzenia elewacji w domu, nadaje ciepły, unikatowy charakter. Jednak jego wykorzystanie wiąże się z dużymi kosztami.

Więcej

Cover Image

Główne zalety styropianu grafitowego. Oto one

Tym, co jest niezbędne w każdym budynku, z punktu widzenia jego domowników, a przekładające się na komfort użytkowania obiektu jest izolacja termiczna.

Więcej

Cover Image

Modne elewacje domów jednorodzinnych. Co jest teraz na czasie?

We wszystkich dziedzinach życia mamy nieustannie do czynienia z modami. Odnoszą się one tak do ubioru, jak i do techniki czy do upodobań kulturalnych. Określone trendy panują także w kwestii budowy i wykańczania domów. W dziedzinie, jaką jest architektura, pewne mody już były, pewne są, a pewne dopiero będą. Co jest teraz na czasie?

Więcej

Cover Image

Czy deski elewacyjne można kłaść bezpośrednio na styropian?

Deski elewacyjne to materiały wykończeniowe, które stosuje się przede wszystkim w celu uatrakcyjnienia wyglądu zewnętrznego różnych budynków. Możemy je znaleźć w wielu ciekawych kolorach i wzorach - doskonale prezentują się jako wykończenia fasad, czy po prostu jako dekoracja. Co warto o nich wiedzieć? Czy deski elewacyjne można kłaść bezpośrednio na styropian? Sprawdź to!

Więcej

Cover Image

Dlaczego warto ocieplić elewację przy pomocy styropianu fasadowego?

Celem ocieplenia budynku jest wytworzenie wokół niego bariery uniemożliwiającej utratę ciepła w zimny dzień, a w gorący - zmniejszenie ilości ciepła docierającego do jego wnętrza. Ponieważ spora część ciepła tracona jest przez odsłonięte ściany, to właśnie ten obszar jest traktowany jako podstawowe miejsce wymagające izolacji.

Więcej

Cover Image

Ile możesz zaoszczędzić na ogrzewaniu dzięki dobremu ociepleniu domu?

Każdy zbliżający się sezon grzewczy napawa nas obawą co do wysokości rachunków ponoszonych na ogrzewanie budynku. Ceny paliw stałych rosną, opał zaczyna być trudnodostępny i kosztowny. Jak poradzić sobie z ogrzewaniem tak, aby zaoszczędzić bez pogorszenia komfortu życia we własnym domu?

Więcej